Home Products Electronics Breakout Boards and Modules COM-IC-0063 - 74LS74 Dual D Flip-Flop IC
COM-IC-0063 - 74LS74 Dual D Flip-Flop IC
  • more More in this category
    • 40 Pin 1x40 Pin 2.54mm 20mm Right Angle Single Row Pin Header Connector Male 40 Pin 1x40 Pin 2.54mm 20mm Right Angle Single Row Pin ...
    • 3mm LED Green 3mm LED Green
    • 3mm LED Red 3mm LED Red
    • 4 Foot Micro Switch / Tact Switch 4*4*1.5 MM Copper Head Pushbutton 4 Foot Micro Switch / Tact Switch 4*4*1.5 MM Copper Hea...
    • PNP General Purpose Transistor BC327 TO-92 PNP General Purpose Transistor BC327 TO-92
    • Diode FR107 Fast Recovery Diode 1.0A FAST RECOVERY RECTIFIER Diode FR107 Fast Recovery Diode 1.0A FAST RECOVERY RECT...
  • star_border
  • star_border
  • 0.0 / 5 0
  • visibility 1793
Datasheet: http://www.ece.sunysb.edu/~dima/74ls74.pdf
Rs. 40.00
remove_circle_outline
add_circle_outline
shopping_cart Buy
Login to subscribe price update alerts
Related Products
40KG Highest Torque CYS-S8218 Digital Metal Gear Servo
40KG Highest Torque CYS-S8218 Digital Metal G
Rs.10165
Buy
Monolithic Capacitor Kit 10 Values 500PCS  0.1uF-10uF
Monolithic Capacitor Kit 10 Values 500PCS 0.
Buy
18650 Battery Holder  for 18650 Through Hole to PCB
18650 Battery Holder for 18650 Through Hole
6-60V Charging Control Module Storage Lithium
DC Gear Motor & Wheel Tire (gear motor + wheel) (Set)
DC Gear Motor & Wheel Tire (gear motor + whee
63V Boost /Step up Configured Lm2577 Module with Heat sink
63V Boost /Step up Configured Lm2577 Module w
MG996 MG996R Metal Gear Servo 10Kg-Cm for Robotic ARM and Claw etc
MG996 MG996R Metal Gear Servo 10Kg-Cm for Rob
8-Ch way Line Detecting Tracking IR Infrared Sensor Module 36GP100BF-42H250B08
8-Ch way Line Detecting Tracking IR Infrared
12V 46mm Round Push Button with LED Big Arcade Gaming Pushbutton (Blue)
12V 46mm Round Push Button with LED Big Arcad